Kikapcsolódás és tapasztalatszerzés: a kettő nem zárja ki egymást

Szponzorált tartalom

ügyvédi iroda budapest
ügyvédi iroda budapest

Ha valaki tartalmasan és valóban szellemileg pihentetően szeretné eltölteni a szabadságát, akkor mindenképpen érdemes elutaznia otthonról. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy el kell repülnie egy egzotikus szigetre, sem azt, hogy hosszú autóutat tegyen meg távoli országokba. Elegendő hozzá, ha az embernek van egy tóparti, esetleg kisebb településen lévő háza, kiskertje, gyümölcsöse, ahol a jó levegőn, távol a város zajától ejtőzhet egy kicsit.

Ezt felismerve a családunkban évek óta az a szokás, hogy a hosszabb vakációkat egy erre a célra fenntartott hétvégi telken töltjük. Mi csak kikapcsolódni járunk oda, de a szomszédunkban lévő házaspárnak gyümölcsöskertje is van, így ők rendszerebben tartózkodnak ott a kert gondozása miatt. Egyik alkalommal, amikor éppen a szabadidőnket töltöttük vidéken, a szomszéd arra panaszkodott, hogy a vadak megrágták a fáinak a kérgét és feltúrták a veteményest, ezzel kárt okozva a gyümölcsösben és a terményben. Tanácstalanul állt a dolog előtt. Az interneten próbált tájékozódni afelől, hogy ilyenkor mi a teendő, illetve ki az, aki az okozott kárért felelősségre vonható, és egyáltalán van-e alapja a kártérítési kérelemnek. Mivel én sem vagyok jártas a dologban, azt tanácsoltam neki, hogy esetleg forduljon ügyvédhez. Azt mondta, hogy ezen már túl is van, de nem talált a közelben olyan irodát, ügyvédet, aki ezzel a szakterülettel foglalkozna. Ekkor tanácsoltam azt neki, hogy esetleg keresgéljen Budapesten. Beírtuk a keresőbe, hogy ügyvédi iroda budapest, és a találatok között böngészve bukkantunk rá arra az ügyvédi irodára, ahol az egyik bejegyzésben a cégeljárás, családjog, ingatlanjog, szerződések, peres képviselet mellett szerepeltek olyan írások, amelyek a kártérítés és sérelemdíj érvényesítéséhez való jogot emelték ki. Ezeket a díjakat különféle esetekben lehet igényelni, és az egyik ilyen eset a vadkár.

Ha valakit vadkár ér, akkor sem biztos, hogy érvényesítheti ezen jogát, mert azt is fontos kiemelni, hogy a törvény nem egyformán vonatkozik minden vad okozta kárra, és nem egyformán jár el az egyes esetekben. Ezt egy laikus természetesen nem tudhatja, de a honlap bejegyzésének elolvasása után már egy kis rálátást szerezhettünk a dologra. Tehát fontos a vad típusa, a kár okozásának helyszíne, hogy az mezőgazdasági terület, gyümölcsöskert, szőlőskert, erdő, gyep- és legelőterület-e. Azt, hogy mi minősül vadkárnak, a jogszabályok határozzák meg, amelyek részletes ismeretéhez ismételten szakemberre van szükség.

Szomszédom megörült az ügyvédi iroda budapest keresés találatának, majd újabb problémaként könyvelte el, hogy akkor most el kell utaznia Budapestre, de ahogy tovább keresgéltünk a honlapon az elérhetőség, a kapcsolatfelvételi lehetőségek után, azt láttuk, hogy a 21. században a távolság már nem jelenthet gondot. A bejelentkezés e-mailben vagy telefonon történik. A megkeresésre reagálnak, és először a személyes találkozás szükségessége nélkül próbálják értelmezni, hogy miről is van szó, milyen problémával kereste fel őket az ügyfél, hogy ez valójában ügynek tekinthető problémának minősül-e. Amennyiben úgy vélik, hogy az ügyet érdemes felkarolni, megvan hozzá a szükséges jogalap, akkor beszélnek meg egy személyes találkozót, ahol mindezt papírra vetik, és megtörténhet a megbízás. Ehhez viszont a megbízónak nem kell elutazni Budapestre, az ügyvédi iroda munkatársa az ügyfél igényei szerinti vidéki városban fogja felkeresni az ügyfelet, ahol a megbízási szerződés megszülethet.

A szomszédom élt ezzel a lehetőséggel, és e-mailben kereste meg az ügyvédi iroda budapest kereséssel megtalált Tatár Borisz Ügyvédi Irodát. Hamarosan válaszlevelet kapott, és a honlapon felvázolt folyamatnak megfelelően megbeszélték, hogy miről van szó, pár nappal később pedig a személyes találkozásra is sort kerítettek. Mindenki elégedetten távozott a találkozóról, az ügyvéd az új megbízással, a szomszédom pedig azzal a tudattal, hogy az ügye megfelelő kezekbe került. Ezért még fizetnie sem kellett, mert a kártérítés- illetve sérelemdíj-igénylési esetekben az ügyvéd a megítélt díj százalékáért dolgozik, Tehát a kifizetés utólagosan történik, amikor már rendelkezésre áll a megfelelő összeg. Az ügy végül pozitívan zárult.

Igaz, hogy kikapcsolódni mentem a vakáció alatt, de gazdagodtam egy új tapasztalattal, amire soha nem tudni mikor lesz szükségem. Azért, mert kicsit kikapcsoljuk a mindennapokat, a szemünket és a fülünket még tarthatjuk „bekapcsolt üzemmódban”.